Trwa ładowanie proszę czekać ...

Chlorofil i jego moc

7 października 2016

Ze słońca czerpiemy energię i przyjemność. Jeśli regularnie będziemy przebywać w jego promieniach będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Jednak niewiele osób zdaje również sobie sprawę z tego, że istnieje upłynniona forma światła słonecznego a więc cenny dla nas chlorofil. Jest on tak samo ważny jak promienie słoneczne. Życie nie będzie możliwe bez słońca, ale nie istnieje również bez chlorofilu. Jest to tak naprawdę płynna forma energii słonecznej.

Zielony sok

Spożywanie regularnie drinków z chlorofilu daje skórze oliwkowy opalony odcień. Spożywanie go w dużych ilościach to jak kąpiel słoneczna dla naszych organów. Cząsteczki chlorofilu są uderzająco podobne do cząstek hemu, który znajduje się w ludzkie krwi. Chlorofil będzie uzdrawiał nasze narządy oraz tkanki. Wpływa na ich skuteczne oczyszczenie, będzie w stanie zagwarantować nam niszczenie wrogów, którzy w naszym wnętrzu żyją. Będą tam chorobotwórcze bakterie, grzyby czy komórki rakowe. Chlorofil będzie bardzo ważny dla tych osób, które nie mają w życiu odpowiedniej dawki światła słonecznego, ponieważ wiele godzin pracują w biurach, osobom przemęczonym i zestresowanym. Zielenina, która charakteryzuje się wysoką zawartością tlenu w chlorofilu i bogactwem składników odżywczych jest najbardziej zasadowym pożywieniem jakie znajduje się na naszej planecie. Jeśli będziemy dietę uzupełniać o zielone koktajle utrzymamy między innymi zasadowe pH naszego ciała.

Wartości odżywcze zielonego soku

Chlorofil jest jakby magazynem energii słonecznej i cudownie oczyszcza ciało ( http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil ). Zielone soki, które są bogate w sole potasu poprawiać będą funkcje serca, neutralizują kwasy w tkankach mięśniowych. Chronią również naszą wątrobę oraz pęcherzyk żółciowy przed działaniem tłuszczy. Zawarto w nich chlorofil będzie odpowiadał za czyszczenie jelit i krew, a witamina A, karoten charakteryzuje się działaniem przeciwrakowym. Tak samo jak hemoglobina można oczekiwać, że chlorofil będzie się skutecznie łączył z tlenem. Niezależnie gdzie znajduje się w naszym organizmie będzie takim elementem, które ciągnie za sobą tlen.

Patogenne bakterie czy grzyby nie lubią tlenu, jednak do życia potrzebne będzie im żelazo a to znajduje się w hemoglobinie. Dlatego chlorofil ma przewagę nad naszą życiową hemoglobiną, ponieważ zamiast żelaza w tym samym miejscu ma magnez i dlatego będzie działać odkażająco oraz przeciwzapalnie. Istnieją dowody na to, że chlorofil zapobiegać będzie nowotworom może ułatwiać leczenie między innymi miażdżycy. Liczne badania pokazują, że może pomóc w różnorakich chorobach.