Trwa ładowanie proszę czekać ...

Chlorofil – cenny dla zdrowia

10 maja 2017

Ludzie bardzo chętnie będą spędzać jak najwięcej czasu na słońcu. Jeśli chcemy przebywać w promieniach słońca będziemy wyglądać zdrowiej i czujemy się lepiej. Jednak mało osób wie, że mamy także upłynnioną formę słońca a mianowicie chlorofil. Będzie on dla nas tak samo ważny jak słońce. Tak jak nie może powstawać życie bez słońca, tak samo nie będzie w stanie powstać życie bez chlorofilu.

To płynna forma światła słonecznego, i dlatego jeśli będziemy spożywać koktajle z zielonych warzyw nasza skóra ma opalony odcień. Spożywanie go w odpowiednio dużych ilościach będzie działać jak kąpiel słoneczna dla naszego wnętrza. Cząsteczki chlorofilu będą różnić się jednym atomem od ludzkiej krwi. Może to skutecznie uzdrawiać narządy, oczyszczać i niszczyć wrogów, którzy w naszym organizmie się rozwijają i powodują choroby. Można mówić o bakteriach chorobotwórczych, grzybach czy rakowych, które można dzięki niemu pokonać.

test na zakwaszenie

Dla ludzi chlorofil również będzie bardzo ważny szczególnie, gdy będzie brakować dawki słońca. Dotyczyć może to między innymi pracowników biur, mieszkańców miast czy osób, które są przemęczone. Zielenina charakteryzuje się dużą zawartością tlenu. To także bogactwo składników odżywczych dla naszego organizmu. To najbardziej zasadowe pożywienie jakie mamy na planecie. Jeśli chcemy uzupełnić dietę warto sięgać właśnie po to pożywienie, które gwarantuje równowagę kwasowo zasadową.

Właściwości chlorofilu

W liściach rośliny pod wpływem światła słonecznego będzie następował proces fotosyntezy, który będzie doprowadzał do gromadzenia dwutlenku węgla z powietrza. Chlorofil to pigment, który jest w stanie zatrzymać światło słoneczne i następnie zmieni ją na energię chemiczną. Dochodzi do rozbijania cząsteczek wody, połączenia wodoru i tlenu z węglem, by tworzyć węglowodany. Wszystko to właśnie będzie działo się przy obecności chlorofilu. Spożywanie tego składnika w dużej ilości będzie gwarantować oczyszczenie organizmu. W taki sposób dochodzi do oczyszczenia wszystkich płynów ustrojowych.

Oczyszczony organizm gwarantuje nam dobre funkcjonowanie układu trawiennego, można liczyć na to, że będziemy mieli wiele energii oraz wigoru. Żadne choroby nie będą się natomiast rozwijać w organizmie odżywionym i należycie oczyszczonym. Jeśli tkanki organizmu są otłuszczone będą słabe i niestety nie będą radzić sobie z problemami zdrowotnymi. Dlatego zielone warzywa wato jeść i dostarczać witaminy, enzymy oraz minerały.